Banyomdan Alt Kata Su Sızıyor Ne Yapmalıyım?

Banyomdan Alt Kata Su Sızıyor Ne Yapmalıyım?

Banyodan alt kata su sızıyor olması evinizin fayans aralarındaki derz dolgusu veya gider borularında meydana gelen su kaçaklarıdır. Bu durumda sızıntı banyo ve tuvaletin tavanında kendini gösterir. Banyonuzdan alt kata su sızıyor olması derz dolgusundan kaynaklanıyor ise bunun sebebi temizlikte kullandığımız kimyasal maddelerdir. Evinizde sürekli tuz ruhu gibi güçlü temizlik malzemesi kullanıyor iseniz derz  dolgularının işlevini kaybederek tavandan su akması durumu ile karşılaşırsınız .  eğer su sızıntısı derz dolgularından kaynaklanıyorsa banyo ve tuvalet fayanslarını yeniden derz dolgusu yapılarak çözüm sağlanır.

  • Temiz Su Kaçaklı Su Sızıntısı?

Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçakları da banyodan alt kata su sızıyor olmasının bir diğer sebebidir. Bu sorunu tespit etmek için ana su vananızı bir süre kapatmanız gerekir. Kapatıldıktan sonra banyo tavanından su damlaması kesildi ise, su kaynağının temiz su tesisatından kaynaklandığı söylenebilir. Temiz su tesisatındaki su kaçakları tavandan akan su sürekli veya kesilmeyen bir damlama şeklinde olur. Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçağının yerini akustik dinleme cihazı ile dinleyerek noktasal tespit yapmaktayız.

  • Pis Su Kaçaklı Su Sızıntısı?

Tavandan su akıyor veya banyodan alt kata su sızıyor ne yapmalıyım gibi şikayetleriniz var ise bu sorun pis su tesisatından da kaynaklanıyor olabilir. Evinizde oluşan su sızıntısı alt katın tavanından sarımtırak bir renk oluşturdu ise bu durum gider borularında su kaçağı olduğuna işaret eder. Pis su giderlerinde oluşan kaçaklarda firmamız kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır.

Call Now Button

Başkent Tesisat