SU KAÇAĞI

Su kaçağı yıllardır tesisat sistemlerinde karşı karşıya kalınan bir problemdir. Su kaçağı  Birçok insan kendievinde, iş yerinde bu durumla karşılaşmış ya da ailesinden, komşularından böyle bir sorunu yaşadıklarını duymuştur.Peki Su kaçağı  Nasıl anlaşılır? Böyle bir durumla karşılaştığımızda neler yapmalıyız?Su kaçağı Evimde geniş çaplı bir tadilat gerektirir mi? Su kaçağıKullanılan son teknoloji nedir? Su kaçağı tespiti ve tamirat maliyeti nedir? Su kaçağı Şimdi bu soruların cevaplarını vererek merak ettiğiniz konulara açıklık getirmiş olacağız.

 • Su kaçağı ne demektir?

Evinizde, işyeriniz de temiz su ve pis su olmak üzere sıcak,soğuk su döngüleri borularla sağlanmaktadır. Bu döngüyü sağlayan borularda oluşan küçük, büyük herhangi bir delik ya da patlama borunun dışına su bırakır. Bu olaya su kaçağı Tespiti yani su sızıntısı denir.

 • Su kaçağı  olduğunu nasıl anlarız?

Su kaçağı Tespiti gerçekleştiği andan itibaren birçok ipucu vererek kendini fark ettirecektir.

 • Duvardan su geliyor.

 • Alt komşunuz kapıyı çalıp sizin daireden alt katın tavanına su geldiğini söyledi.

 • Alt kata su sızıyor.

 • Üst komşudan daireme  su sızıyor .

 • Kırık dökük olmadığı halde yerlerde ıslaklıklar var.

 • Bütün musluklar kapalı olduğu halde su sayacım dönmeye devam ediyor.

 • Tuvaletten, banyodan su sızıyor.

 • Su faturanız normalden daha fazla geliyor.

 • Üst katın tuvaletinden su akıyor.

 • Alt komşunuzun tavanında sararmalar oluşmuş.

 • Su borularında kaçak var.

 • Üst komşudan su akıyor.

 • Tavandan su akıyor, ne yapmalıyım ?

İşte bu cümlelerden bir yada birkaçını kuruyorsanız bu demek oluyor ki konutunuzda, iş yerinizde ya da dış mekânlarınızda su kaçağıyla karşı karşıyasınız.

 

 

 • Su kaçağı tespit ya da tahmininiz durumda ne yapmalısınız?

Sorunu çözüme kavuşturmak için ilk öncelik su kaçağının sıcak su tesisatında mı soğuk su tesisatınızda mı olduğunu anlamaya çalışmalısınız. Su kaçağı durumunda öncelikle kombinizin altındaki sıcak su vanasını kapatmalısınız. Birkaç saatlik bekleme süresinden sonra gözlem yapın. Sızıntı her nerede oluyorsa oradaki su damlaması ya da sızıntısında herhangi bir azalma yoksa bu demek oluyor ki kaçak soğuk su tesisatında meydana gelmiş. Bu durumda ana vanayı kapatmalısınız.  Aynı şekilde birkaç saat sonra damlamaların, ıslaklıkların olduğu yerde yapacağınız gözlem size kaçağın soğuk su tesisatında olup olmadığının ipucunu verecektir.

Eğer kaçak sıcak su tesisatında da değilse anlıyoruz ki su kaçağı kirli su tesisatında meydana gelmiş.

Su kaçağı Tespiti nerede ve ne boyutta meydana gelmiş olursa olsun en kısa sürede sorunu gidermeniz gerekmektedir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun merkezi Ankara’da olan Başkent Tesisat bu sorunuzu en kısa sürede, evinizde en küçük tadilatla ve en uygun fiyata yapmak için 7gün 24 saat hizmetinizde olacaktır.

 • Su kaçağı tespitinde kullanılan teknolojiler nelerdir?

Başkent tesisat su kaçağı tespiti ve tadilatında 4 farklı teknolojiyi de kullanmaktadır. Su kaçağı durumunda evinize, iş yerinize gelen ekibimiz kaçağı en kolay hangi şekilde tespit edeceğine, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle karar veriyor ve en uygun cihazı kullanıyor. Peki nedir bu cihazlar ?

 • 1) Dinleme Cihazı:Su kaçağı (su sızıntısı)

  tespitinde en çok tercih edilen, en hassas ve kesin sonuçlara ulaşan bir cihazdır.

Bu cihaz, hiçbir kırım döküm işlemi yapılmadan; tesisatın gittiği yer ve duvarlarda gezdirilir. Kaçağın olduğu yerde mutlaka bir sızıntı sesi çıkacaktır. Ekibimiz bu son teknoloji cihazımızla sesin geldiği noktayı tespit etmektedir. Çok küçük bir kırım yapılarak o boruya ulaşılır. Kısa sürede ve en uygun teknikle arıza giderilir ve açılan küçük alan da kapatılıp müşteri memnuniyeti sağlanır. Normal şartlarda belki tesisatın gittiği bütün hat boyunca yeri ve duvarı kırmak gerekebilir. Bu durum istenen bir durum değildir çünkü kırılan yerlerin onarımı hem maddi hem manevi sizi daha çok sıkıntıya sokacaktır. Ancak bu cihazla ekibimiz noktasal çalışmaktadır. Kaçağın olduğu yer kırım yapılmadan belirlenir. Sonra sadece o bölgede küçük bir kırım yapılarak kaçak olan bölgeye ulaşılır.

 • 2) Termal Kamera Sistemi:

  Sıcak su ve kalorifer tesisatlarında oluşan kaçakların tespitinde kullanılan bir cihazdır. Kaçağın sıcak su tesisatında olduğunu anladığımız zaman bu cihazı kullanmaktayız. Termal kamera ısıya duyarlıdır. Bu yüzden cihaz sıcak su tesisatının dışında düzgün şekilde konumlandırılıp çalıştırıldığı zaman sıcak suyun gittiği güzergah kamerayla görüntülenmektedir. Elde edilen görüntüde sıcak su kırmızıyla görünür. Kırmızı çizgi sıcak suyun takip ettiği kanal boyunca aynı kalınlıkta görünmeyecektir. Çizgi nerede kalınlaşıyor, etrafa dağılıyor gibi görüntüleniyorsa anlaşılıyor ki su kaçağı orada meydana gelmiş. Bu durumda uzman kadromuz sadece o bölgede çok küçük kırım yaparak o boruya ulaşır. Böylece sorun olmayan bölgelerdeki fayanslarınız, duvarlarınız boş yere kırılarak ek bir maliyete sebep olmuyor.

 

 • 3) Pis Su Kameraları :

  Atık su tesisatlarında kullanılan bir cihazdır. Kamera atık su borularının içine gönderilir. Cihaz sayesinde pimaş içi yani borunun içi dışardan gözlemlenebilir. Bu işleme kanal görüntüleme de denmektedir. Müşterilerimiz de bu görüntülere bizzat tanıklık edebilmektedir. Bu şekilde su kaçağının yeri belirlendikten sonra Başkent Tesisat ekibi engin tecrübesiyle ustaca ve titizlikle su kaçağını giderir. Yıllardır bizi tercih eden değerli müşterilerimiz, ekibimizin en kısa sürede ve en az zararla bu sorunu gidermesine şaşırmışlardır.

 

 • 4) Nem Ölçer: Su kaçağı Tespiti

  Su Kaçağının gerçekleştiği ortamda, nem seviyesini ölçerek su kaçağının nerede olduğunu tespit etmeye yarayan bir cihazdır. Tek başına noktasal tespit yapabilen bir cihaz değildir. Diğer cihazlara yardımcı olarak kullanılmaktadır. Ancak diğer cihazlar ile noktasal tespit ve su kaçağını bulmada çok başarılı olduğumuz için nem ölçer pek kullandığımız bir cihaz değildir.

 

 

Müşterilerimizi bu konuda çok memnun ettiğimiz için kesinlikle söyleyebiliriz ki; hayır evinizde su kaçağının tamiri için geniş çaplı bir kırma,yıkma söz konusu olmayacaktır. Son teknoloji cihazlarımız ve uzman ekibimizin titiz çalışmaları sonucunda sadece su kaçağının gerçekleştiği yerde ufak bir kırımla boruya ulaşmaktayız. Böylece örneğin sadece 1 fayanslık yeri kırarak sorunu gidermiş olacağız.

 

Öncelikle evinizde, işyerinizde su kaçağı varsa iletişim bilgilerimizden Ankara Başkent Tesisat ekibine ulaşmalısınız. Ekibimiz sorunu dinleyecek ve duruma göre gerekli bilgilendirmeyi yapacak, en uygun fiyatı size sunacaktır.Ankara’da bulunmamıza rağmen ekibimiz Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen bizi arayın.

          İlgili Aramalar :

 

 • İletişim
 • 0312 481 0 888
 • 0546 941 23 46

Bir cevap yazın

Call Now Button

Başkent Tesisat