KIRMADAN TIKANIKLIK AÇMA

TIKANIKLIK AÇMA

Herhangi bir cismin giderlere kaçması, yanlış kulanım, kalitesiz kağıt kullanımı, çocukların tuvalete attığı oyuncaklar ve kağıt pedleri gibi nedenlerle giderlerin tıkanması sonucu karşımıza çıkmaktadır.Tıkanıklığın oluştuğu yerler tuvalet, banyo ve mutfak gider tesisatlarıdır.Tıkanıklıklar evinizde veya işyerinizde oluşabilecek önemli bir problemdir.Bu gibi sorunlar canımızın sıkılmasına ve müdahale edilmediği takdirde ciddi problemlere yol açmaktadır.Çoğu zaman geleneksel yöntemler uygulansa da kesin sonuç almakta zorlanılmaktadır.Geleneksel yöntemlerin aksine, son teknoloji ile birlikte sorun tespitini kolaylaştıran cihazlar üretilmiştir.Firmamız tıkanık açma konusunda kendisini ispatlamış, Ankara’da lider bir firmadır. Hiçbir tıkalı alanı kırmadan, kameralı cihazlarımız ile gider borularını görüntüleyerek tıkanıklığı nokta atışı bulabiliyoruz.

TUVALET NASIL TIKANIR?

Tuvalet tıkanıklığına kağıt peçeteler, erimesi güç ıslak mendiller, konut yapım aşamasında ustaların borulara yeterli eğimi vermemeleri, kalıp sabunlar vb. cisimler sebep olur.Kalitesiz tuvalet kağıdı  kullanımı, zamanla borularda birikerek boruların daralmasına ve akabinde gider borularınızın tıkanmasına sebep olur.Borular tıkanınca atık su gitmemeye başlar ve tuvaletinizden pislikler gelmeye başlar.

Tıkanan Tuvaleti Açmak İçin Ne Yapılır?

Tıkanmış tuvalet nasıl açılır?, Tuvalet tıkanıklığını ne açar  gibi sorunlarla karşılaştıysanız tıkanıklığı açmak için evlerde uygulanabilecek geleneksel yöntemleri deneyebilirsiniz.Ancak unutulmaması gereken, bu yöntemler basit tıkanıklar  da işe yarayabilir.Bu yöntemleri kısa başlıklar altında inceleyelim.

  • Tuvalet Pompası ile tıkanıklık açma

Pompa tuvalet deliğini tamamen kapatacak şekilde yerleştirilir.Daha sonra ileri geri baskı uygulayarak pompalama işlemi yapılır.Bu işlem basit tıkanıklarda işe yarar.Basit tıkanıklık giriş deliğine yakın ve ufak bir müdahale ile açılabilen bir tıkanıklıktır.

  • Kostik ile tuvalet tıkanıklığı açma

Kostik ile tıkanıklık açma işleminden önce kullanım talimatını okumayı unutmayınız.Geniş bir tencerede su kaynatılır ve içerisine kostik atılarak su ile etkileşime girmesi sağlanır.Bu karışım tıkalı tuvalete dökülerek 5  dk bekletilir ve sonrasında bol su dökülür.Kostik kullanımını firmamız önermemektedir.Cilt ile temasa geçtiğinde ciddi zararlar verebileceği unutulmamalıdır.

Yukarıda anlattığımız geleneksel yöntemlerde tıkanıklığı açmadıysa yapmanız gereken en etkili çözüm Başkent Tesisat firmasını aramanız olacaktır.Firmamız tesisat problemlerinde ve her türlü tıkanıklık açma işlemlerinde gerekli tüm ekipmanlara sahiptir.Gider boruların içerisinde biriken atıklar ne olursa olsun tıkanıklığı açarak sizi bu sorunlardan kurtarıyoruz. Başken Tesisat Ankara’nın tüm ilçelerinde hizmet vermekte olup bize ulaşmanız halinde ekibimiz kısa bir süre içerisinde verilen adrese ulaşmaktadır.Tıkanık Açma Servisimiz sizlere en uygun fiyatlarla hizmet vermekte olup müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutmaktadır.Üstün hizmet anlayışını ilke edinmiş olan firmamız tıkalı banyo, tıkalı lavabo, tıkalı mutfak gibi şikayetlerinizi özel cihazlar kullanarak  tıkanıklık açma işlemini kaliteli şekilde gerçekleştirmektedir.

Call Now Button

Başkent Tesisat