TIKALI PİS SU GİDERİ AÇMA

   TIKALI PİS SU GİDERİ AÇMA

Gider borusu tıkanıkları yanlış yapılan tesisat uygulamaları sonucu oluşur.Eski binalardaki pis su tesisatı gider borularında meydana gelen tıkanıkların en büyük sebebi eski pik borular olmasıdır.Tıkanmaların sebepleri arasında gider borusuna atılan ıslak mendiller, çocuk bezleri, çocukların attıkları oyuncaklar,gidere akıtılan çamur, vb. maddeler borulardan geçmediği için tıkanmalara yol açar.

Eviniz zemin katta ve su giderden geri geliyor gibi şikayetiniz varsa büyük olasılıkla o kısımdaki rögar dolmuştur. Zemin kat tıkanıklarında rögara bakılarak tıkanık açan firmamız ile görüşebilirsiniz.Tıkalı pis su gideri açma, lavabo tıkanıklığı veya mutfak tıkanıklığı gibi durumlarda kırmadan tıkanıklık açan servisimiz sizleri bu sorundan kurtaracak tüm donanımlara sahiptir.Gider borusundan su geri geliyor! Diyorsanız tıkanan her türlü boruları kameralı sistem ve tıkanıklık açma makinesi ile ustalarımız tarafından sorunlara anında müdahale edebilmektedir. Tıkanıklık kısa bir sürede çözümlenecek olup sizlerde rahat bir nefes alıp, zamandan ve iş yükünden tasarruf yapmış olursunuz.

 

PİMAŞ GİDER TIKANIKLIĞI AÇMA

Halk arasında kanalizasyona bağlanan gider borularına verilen isim olan pimaş, yanlış ve hatalı kullanımlar sonucu tıkanabilir.Gider borusuna atılan cisimler borulardan geçmediği için suyun akışına engel olarak giderden suyun geri taşmasına neden olmaktadır.Pimaşlarda meydana gelen tıkanıklar gider borularında gitmesi gereken suların evinize geri teperek dolmasına neden olabilir.Mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları, lavaboya dökülen yağlar, çay posaları borunun yapısını daraltacağından tıkanmalara neden olur.

Evinizde Deneyebileceğiniz Boru Açma Yöntemleri

  • Kimyasal lavabo açıcı gibi asit içerikli ürünler ile boru gideri açma
  • Sivri alet yada askı yöntemi ile gider açma
  • Sirke ve tuz, kola,gazoz gibi doğal yöntemler ile tıkanıklık açma
  • Pompa yöntemi ile gider açma

Yukarıda bahsettiğimiz tıkalı boruyu açmak için denenebilecek yöntemler çoğunlukla sonuç vermemektedir.Kullanılan kimyasalların yapısında güçlü asitler bulunduğundan pimaş gider tıkanıklığına sebep olan artıkların parçalanması sağlanır.Unutulmaması gereken kimyasal maddelerin içinde bulunan asit, pimaş borularına da zarar vermektedir Tıkalı boruyu açabilmek için robot cihazlar kullanılmalıdır.Robotla gider açma ile borulara zarar vermeden sadece tıkanıklığa sebep olan parçalar temizlenir.Uzman ekibimiz, pimaşta meydana gelen tıkanıklığı açmadan önce sorunun yerini ve nedenini tespit ederler.Bu tespit işlemi içinde görüntüleme cihazları kullanılmaktadır.Ankara’nın tüm ilçelerine hizmet veren firmamız pimaş gider tıkanıklığı açma gibi her türlü tıkanıklıkta modern cihazlar kullanarak sorunların çözümlerini, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre yerine getirmektedir.

 

 

Call Now Button

Başkent Tesisat