TIKALI BANYO GİDERİ NASIL AÇILIR?

TIKALI BANYO GİDERİ NASIL AÇILIR?

Banyolar yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderlerinin bulunduğu noktalardır.Banyo tıkanıkları genelde tuvalet, küvet ve banyo lavabosunda oluşan gider tıkanmalarından kaynaklanır.Günlük yaşantımızda en çok kullandığımız banyolar, gider tıkanıklığı şikayetlerin başında yer almaktadır. Genellikle tıkanıklar hatalı kullanımdan ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında birbirinden farklı sebeplerden dolayı gelişen gider tıkanmaları vardır.

BANYO GİDERLERİ NEDEN TIKANIR?

Suyun gitmediği banyo gideri ciddi problemlere yol açabildiği gibi sonuçları da sizin için kabusa dönüşebilir. Banyo giderleri neden tıkanır sorusunu maddeler halinde ele alabiliriz:

  • Tuvalet gideri, içine atılan ıslak mendil, çocukların attıkları oyuncaklar, kadın pedleri ve erimeyen tuvalet kağıtlarından tıkanır.
  • Küvet ve duşa kabin gibi yerlerde süzgeçlerin olmaması, sabun gibi yağlı katı atıkların tıkayıcı etkisi olduğundan suyun gitmemesine neden olmaktadır.
  • Çamaşır makinesi hortumundaki filtre ucundan çıkmasıyla bez parçaları, düğme ve madeni paraları da gider borularına gitmesiyle de tıkanıklığın sebepleri arasındadır.
  • Konutların yapım aşamasında borulara yeterli eğimin verilmemesinden kaynaklı usta hataları da tıkanıklığın bir diğer sebebidir.

Tıkanmış yer süzgeci atılan lavabolara kıl, saç gibi atıklardan meydana gelmektedir.

BANYOMUN GİDERİ TIKANDI NAPMALIYIM?

Gider tıkanıklığı, nerdeyse her evde oluşabilecek problemler arasında yer almaktadır. Bu problemlerin başında kullanım şekli yer almaktadır yani tıkanıklığın büyük sebebi giderlere katı ürünlerin atılmasıdır. Su ile gittiğini sandığımız cisimler, zamanla boru giderlerinde birikmeler yaparak tıkanmalar meydana gelmektedir. Banyoda ye süzgeci yok ise dökülen saç telleri ve sabun gibi atıklar zamanla tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bazı durumlarda basit yöntemler ile açılabilen gider tıkanıkları, tamamen tıkalı olmasından dolayı açılmamasına da neden olmaktadır. Banyo giderini açmak için lavabo açıcı gibi kimyasal ürün kullanmanıza rağmen tıkanıklık açılmadı ise firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.Fazla miktarda kullanılan kimyasallar asit bazlı birleşenler içerdiğinden, pis su gider borularının da plastik yapılı olmasından kaynaklı erimelere yol açmaktadır.Soruna müdahale edilmediği takdirde alt kat komşunuzun tavanında su kaçağı oluşmasına neden olmaktadır.  Tesisatlarda birden fazla problem ile karşılaşabileceğinizden  görüntülü sistemle banyo giderini açan firmamızdan yardım alabilirsiniz. Başkent tesisat küvet giderinde tıkanıklık açma olsun, banyo giderinde tıkanlıklı açma veya duş giderinde tıkanıklık açma olsun tüm sorunlarınızı çözebilecek ekip ve ekipmanlara sahiptir. Kamerayla banyo giderinde tıkanıklık açan bir firma olarak problemin kaynağını 10-30 dakika gibi kısa bir sürede çözebilmekteyiz. Banyo giderlerinde oluşan tıkanma problemlerinden şikâyetçi iseniz tıkanıklık açma servisimiz sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Call Now Button

Başkent Tesisat