TIKALI KLOZET AÇMA

TIKALI KLOZET AÇMA

Günlük hayatta zorunlu kalmadıkça evimizden başka yerlerde tuvaleti, klozeti kullanmayı pek tercih etmeyiz. Bunun sebebi elbette ki o tuvaletlerin temizliğinden emin olamamamızdır. Çünkü alaturka tuvaletler olsun, klozetler olsun temizliği tam olarak sağlanmadıkça hastalık saçar.

Tuvaletlerin temizliği konusunda bu kadar dikkat ederken evinizde, iş yerinizde klozetin, tuvaletin tıkandığını düşünün. Birçok insanın başına gelmiş olabilecek bu durum bir an önce gidermelisiniz ki özellikle sıcak havalarda mikropların üreyip her yere dağılmasına, kokunun bütün evinize yayılmasına engel olmalısınız. Çünkü aksi halde bütün hastalıkların ana nedeni olan mikroplar evinizin her yerinde risk oluşturacaktır.

Tuvalet-Klozet Neden Tıkanır ?

Tuvalet tıkanıklığı farklı sebeplerden meydana gelebilir.

  • Tuvaletiniz ilk yapıldığında inşaat pisliğinin tuvalete dökülmesi ve orada kalıplaşarak kalması
  • Klozetin es kısmının (kıvrımlı kısmı) dar, ince olması
  • Tuvalete atılan ve kıvrım yerinde takılı kalan katı maddeler (oyuncak, taş, toprak,koku giderici vb.)
  • Suda erimeyen tuvalet kağıtlarının tuvaletin içine atılması
  • Islak mendil, poşet, temizlik bezi, ped gibi maddelerin tuvalete atılması
  • Alt komşunuzun gider borusunun tıkanması
  • Tuvalet giderinin geçtiği t borunun tıkanması
  • Temizlik yaptığınız su kovasını tuvalete boşalttığınızda içinde unuttuğunuz maddelerin de tuvalete gitmesi

Gibi durumlarda aslında hiç istemeyeceğimiz tuvalet- klozet tıkanıklığıyla karşı karşıya kalabiliriz. Tıkanıklık oluşmadan önce, tıkanıklığa sebep olabilecek durumları ortadan kaldırırsak bu durumla karşı karşıya kalma riskini en aza indirmiş oluruz.

Tuvaletlere suda eriyen tuvalet kâğıtları dışında herhangi bir madde atmayalım. Tuvaleti yeni yaptırıyorsak, es kısmı yani giderle birleşen kısmı geniş olan klozet tercih edelim ki o kısımda hiçbir şey takılı kalıp tıkanmaya sebep olmasın.

 

Tuvalet, Klozet Tıkandı. Ne Yapmalıyım?

Tuvalet tıkanıklığı durumunda önemli olan tıkanıklığın boyutudur. Küçük çaplı bir tuvalet tıkanıklığıysa muhtemelen siz kısa sürede bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Peki nasıl ?

İlk olarak tuvaletin suyunu, sifonu kapatmalısınız. Bir süre gözlemleyin su seviyesi azalıyorsa yavaş yavaş bütün tıkanıklık açılacaktır. Denediniz, su seviyesi azalmıyorsa suyu ana vanadan kapatın. Tıkanıklığı tekrar gözlemleyin. Su seviyesi azalıyorsa tıkanıklık da açılıyor demektir. Ancak su seviyesinde bir azalma yoksa tıkanıklık açma telini de deneyebilirsiniz. Tıkanmaya sebep olan şey tuvaletin kıvrım kısımlarında sıkışıp su geçişini engelleyen peçeteler ise, bu teli o kısımlara kadar uzatıp peçeteleri çekerek tıkanıklığı açabilirsiniz.

Hepsini denediniz ama tıkanıklık açılmadı mı? O zaman günün hangi saatinde böyle bir sorunla karşılaşmış olursanız olun Başkent Tesisat ekibi hizmetinizde olacaktır.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Başkent Tesisat olarak bizim misyonumuz işimizi en iyi şekilde yapmaktır. En iyiyi yapabilmek, sizi memnun edebilmek için de en son teknolojileri kullanıyoruz.

Bazı firmalar ne yazık ki eski usül olan;  tuvaleti, klozeti kırarak tıkanıklığı açmaya çalışıyorlar. Bu yanlış bir yöntem olacaktır. Çünkü ev sahibine gereksiz yere ek maliyet ve iş çıkartacaktır.

Biz bu işte en iyisiyiz. Kırmadan dökmeden tıkanıklıkları açıyoruz.Tuvalet tıkanıklığı açmada, kameralı robot cihazları kullanıyoruz.

Deneyimli ustalarımız öncelikle robot cihazları tıkanıklığın olduğu yere göndererek tıkanıklığı açıyor. Gider yolunu açmış oluyor. Daha sonra öylece bırakmayarak işini her zaman olduğu gibi en iyi şekilde yapmak için tuvaletin içine kamera gönderiyor. Bu kamera tıkanıklığın neden kaynaklandığını anlamaya yarıyor. Müşterilerimiz de dilerse kameradan tıkanıklığın nereden kaynaklandığını gözlemleyebilirler.

Sorunun nerden kaynaklandığı tespit edildikten aynı sorunun bir daha tekrar etmesine imkan vermemek için gerekli tamirat yapılarak sorun çözülmüş olur. Başkent Tesisat sizin evinizden de memnuniyetinize şahit olarak ayrılmanın haklı gururunu yaşayarak ayrılır. Biz varken başkasını aramayın, 7/24 hizmetinizdeyiz.

 

Call Now Button

Başkent Tesisat