MUTFAK GİDERİ TIKANDI NE YAPMALIYIM?

MUTFAK GİDERİ TIKANDI NE YAPMALIYIM?

Evimizde en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanıklığın en sık yaşandığı kısımlardır. Mutfak gideri tıkanıklığı hemen her evde görülebilecek ciddi bir problemdir. Ev işlerinin aksamasına ve canımızın sıkılmasına neden olan bu durum eski yapılarda sıkça görülebileceği gibi yeni binalarda da bu tarz sorunlar ile karşılaşabilmekteyiz.

Genellikle tıkanmalar kullanıcı hatalarından kaynaklanmasına rağmen,  yapım aşamasında usta kaynaklı hatalarda tıkanmalara sebep olmaktadır. Mutfak giderlerinizin tıkanmasında ki en büyük etken yağlar ve atılan yemek artıklarıdır. Tıkanıklıklara nelerin sebep olduğunu diğer yazımızda inceleyebilirsiniz. Mutfak gideri tıkanmasının, tıkanıklık açma zorluğundan başka bir diğer problemde birikmiş atıkların zamanla kokuya da sebep olması olabileceği canımızı sıkacak başka bir sorundur. Sizlerde bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın tüm ilçelerine fiyat farkı olmadan tıkanıklık hizmeti vermekteyiz. Firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda tıkanıklık açan servisimiz kısa bir sürede evinize veya işyerinize gelerek soruna hemen müdahale etmektedir.Kullandığımız Mutfak lavabosu açma cihazları ile sorunu kaliteli ve kesin yollarla çözüme kavuşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

 

MUTFAK LAVABOSU NEDEN TIKANIR?

 

Günlük yaşantımızda karşımıza çıkabilecek tıkanıklıklarda en çok mutfak lavabosu ortaya çıkar. Bunun sebepleri olarak ;

 

 • Yapı inşaat halinde iken borulara yeterli eğim verilmemesi,
 • Yemek artıklarının direk lavaboya atılması,
 • Mutfak lavabosuna yağ kalıntılarının dökülmesi,
 • Çay posasının lavaboya dökülmesi,
 • Tesisatın hatalı döşenmesi,
 • Mutfak lavabolarında bulaşık yıkanması da tıkanıklığa sebep olmaktadır.Bulaşıklardaki yağlar giderlere girerek borulara yapışır ve zamanla borunun daralmasına neden olur.
 • Sebze ve meyvelerin lavaboda yıkanması da çamur ve ufak taşların lavabo giderlerinin içerisine giderek zamanla tıkanmasına neden olabilir.

 

Yukarıda bahsettiğimiz nedenler tıkanıklığa sebep olmakta ve sizleri ciddi sıkıntılara sokmaktadır. Sorunu çözebilmek için çözüm arayışına girmeniz ve evde uygulayabileceğiniz yöntemler sizleri ekstra çabaya sokmakta, bu durumda boşa giden zamana neden olmaktadır. Başkent tesisat makineler ve kameralı cihazlar yardımıyla boru tıkanıklıklarını kırma dökme işlemi yapmadan açmaktadır. Sizleri de boşa harcanan zamandan ve iş yükünden kurtarmaktayız.

 

LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA YÖNTEMLERİ

 

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? sorusunun internette birçok cevabı bulunmaktadır.Ancak yöntemlerin çoğu anlık çözüm yaratsa da, daha sonrasında büyük sıkıntılara da yol açabilmektedir. Gider tıkanıklığının açılması için izleyebileceğiniz normal ve doğal yöntemleri maddeler halinde sizlere sunmaktayız. Bu yöntemler kesin olmamakla birlikte, basit tıkanıklarda işe yarayabileceği unutulmaması gereken geçici bir işlemdir.

 

Doğal Yöntemler

 

 • Sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma,
 • Sirke ve tuz ile lavabo açma,
 • Asitli kola ve gazoz gibi içeceklerle lavabo açma,
 • Pompa ile lavabo açma,
 • Lavabo açma teli veya askı ile lavabo tıkanıklığı açma,
 • Lavabo açıcı veya kostik ile tıkanıklık açma,

 

Yukarıda kısa başlıklar halinde bahsettiğimiz yöntemler anlık lavaboyu açar, ancak  gideri tıkayan atıklar borunun içinde kaldığından sonrasında tıkanıklık kendini tekrar gösterir.Bu durum ileride daha ciddi problemlere yol açabilir ve masrafları daha yüksek hale gelebilir. Lavabo açmak için zamanınızı boşa harcamak yerine kırmadan makineyle lavabo gideri açan firmamız ile görüşebilirsiniz.Ankara’ nın tüm ilçelerine tıkanıklık açma cihazlarımız ve tecrübeli ekibimizle, sorunlara en uygun fiyatlarla işlem uygulanmaktadır.

Call Now Button

Başkent Tesisat