Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçağı Tespiti nasıl bulunur?

Konut ve işyerlerinde Su Kaçağı Tespiti için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Eski yöntemler ile yapılan kaçak tespiti sırasında sızıntının olduğu yeri bulmak için birçok yer kırılarak kaçağa ulaşıla biliniyordu. Günümüz teknolojisi sayesinde sesli ve görüntülü su kaçağı arama cihazları ile elle ulaşılamayacak ve gözle görülemeyecek bölgelere anında bulmaya yardımcı olmaktadır.

Kameralı su kaçağı tespiti, atık su tesisatındaki kaçağı ve patlak su borusunu bulmak için kamera borulara sallanır ve bütün her yerde gezdirilir. Bu şekilde su patlağını sizde görmüş olursunuz. Evde su kaçağı bulma hizmetinden yararlanmak için cihazlı tesisat ustalarından yardım alabilirsiniz. Arıza oluştuğun da Makinayla su kaçaklarına bakan usta bulmak eskisi gibi zor değil. Başkent Tesisata ulaşmanız durumunda kameralı su kaçak tespit cihazları ile su kaçaklarını nokta atışı ile buluyoruz. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespiti firmamızın eğitimli uzman personeller tarafından yapılmaktadır.

Başkent Tesisat profesyonel cihazlı tesisat ustaları ile evinizde kırmadan dökmeden su kaçağını tespit eder. Firmamız uzman ekibimiz ile garantili su kaçağını bularak müşterimizin isteği doğrultusunda tamirini de yapmaktadır.

  • Termal Kamera Sistemi:
  • Sıcak su ve kalorifer tesisatlarında oluşan kaçakların tespitinde kullanılan bir cihazdır. Kaçağın sıcak su tesisatında olduğunu anladığımız zaman bu cihazı kullanmaktayız. Termal Kamera ısıya duyarlıdır. Bu yüzden cihaz sıcak su tesisatının dışında düzgün şekilde konumlandırılıp çalıştırıldığı zaman sıcak suyun gittiği güzergah kamerayla görüntülenmektedir. Elde edilen görüntüde sıcak su kırmızıyla görünür. Kırmızı çizgi sıcak suyun takip ettiği kanal boyunca aynı kalınlıkta görünmeyecektir. Çizgi nerede kalınlaşıyor, etrafa dağılıyor gibi görüntüleniyorsa anlaşılıyor ki su kaçağı orada meydana gelmiş. Bu durumda uzman kadromuz sadece o bölgede çok küçük kırım yaparak o boruya ulaşır. Böylece sorun olmayan bölgelerdeki fayanslarınız, duvarlarınız boş yere kırılarak ek bir maliyete sebep olmuyor.
  • Pis Su Kameraları :
  • Atık su tesisatlarında kullanılan bir cihazdır. Kamera atık su borularının içine gönderilir. Cihaz sayesinde pimaş içi yani borunun içi dışardan gözlemlenebilir. Bu işleme kanal görüntüleme de denmektedir. Müşterilerimiz de bu görüntülere bizzat tanıklık edebilmektedir. Bu şekilde su kaçağının yeri belirlendikten sonra Başkent Tesisat ekibi engin tecrübesiyle ustaca ve titizlikle su kaçağını giderir. Yıllardır bizi tercih eden değerli müşterilerimiz, ekibimizin en kısa sürede ve en az zararla bu sorunu gidermesine şaşırmışlardır.
  •  Nem Ölçer:
  • Su kaçağının gerçekleştiği ortamda, nem seviyesini ölçerek su kaçağının nerede olduğunu tespit etmeye yarayan bir cihazdır. Tekbaşına noktasal tespit yapabilen bir cihaz değildir. Diğer cihazlara yardımcı olarak kullanılmaktadır. Ancak diğer cihazlar ile noktasal tespit ve su kaçağını bulma da çok başarılı olduğumuz için nem ölçer pek kullandığımız bir cihaz değildir.

       İlgili Aramalar : termal kamera ile su kaçağı tespiti su sızıntısı su sızıntısı tespiti su kaçakları su kaçak tespiti su kaçağı tespiti fiyatları su kaçağı          tespiti su kaçağı tamir su kaçağı tespit su kaçağı su kaçağı bulma kırmadan su kaçağı bulma kırmadan su kaçağı tespiti kaçak su tespiti kameralı su               kaçağı tespiti

 

 

 

 

  • İletişim:  0312 481 0 888
  • Gsm :    0546 941 23 46

Bir cevap yazın

Call Now Button

Başkent Tesisat