ÜST DAİREDEN SU SIZMASI

ÜST DAİREDEN SU AKIYOR NE YAPMALIYIZ?

Günümüz koşulların da eski ya da yeni yapı gözetmeksizin sıkça karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi olan üst kattan alt kata su sızıntısı müdahale edilmesi gereken önemli bir problemdir. Bu sorunların neden kaynaklandığını başlıklar altında inceleyelim.

  • Üst Kattan Alt kata Su Sızıntısı

Üst Kattan Alt kata Su Sızıntısı, çoğunlukla üst katın tesisat borularında su kaçağı meydana geldiğinde yaşanan problemdir. Alt kata su sızıntısı,  üst katın tuvaletinden, banyosundan  veya herhangi bir odasında meydana gelebilir. Alt kata su sızıntısı bazen kalorifer tesisatından bazen temiz su hattından bazen de gider hattından olabilmektedir.

Alt katın banyosunda tavanda su damlıyor ise derz dolgularının arasından da sızıntı olabilir. Tuvaletten damlayan sular genelde üst kattan lavabo, tuvalet veya sifon kullanıldığı zaman meydana gelir.

Üst kattan su sızması alt katın tavanından damlama şeklinde kendini gösteriyor ise temiz su hattında su sızıntısı olduğu anlamına gelir.

Üst kattan sızan su gider hattında bulunuyorsa, alt katın tavanında sarımtırak bir renk oluşturur. Bu durum pis su kaçağından kaynaklı su sızıntısı anlamına gelir. Pis su kaçağı olan bölgede koku olması nadiren karşımıza çıkar.

Komşudan su akması müdahale edildiğinde çözümlenebilecek bir arızadır. Üst komşunuzun tuvaletinden su sızıyorsa uzman ekiplerimiz son teknoloji akustik dinleme cihazları ve pimaş görüntümle kamerası ile sorunu tespit eder.

İletişim

0312 481 0 888

0546 941 23 46

Call Now Button

Başkent Tesisat